18 listopada b.r. po 3 latach użytkowania dotychczasowych samochodów nasza firma wymieniła flotę samochodową.

Zmiana dotyczyła pracowników Działu Sprzedaży, którzy pracują w terenie. Było to podyktowane kończącym się kontraktem z dotychczasową firmą, ale także kwestiami, które są dla nas ważne: bezpieczeństwem i zapewnieniem odpowiednich warunków pracy. Obecnie pojazdy, które są przez nas użytkowane to Ople Insignia, które są bardzo dobrze wyposażone w systemy wpływające na bezpieczne prowadzenie oraz zapewniają komfort podróży.

Nasi handlowcy średnio rocznie pokonują 30 tysięcy kilometrów. Czas, który spędzają w podróżach służbowych, to kilka godzin dziennie. Sprawny, dobrze wyposażony samochód służbowy powinien pomagać w realizacji założeń a nie być powodem zmartwień.

Wybór pojazdów był poprzedzony ankietą wśród pracowników, w której określili swoje preferencje co do wyposażenia pojazdu służbowego, a także mogli zgłosić swoje pomysły co do możliwych opcji.

Po kilku miesiącach pracy nad wyborem samochodów i sposobu finansowania tego zakupu nadszedł dzień, w którym zespół Działu Sprzedaży mógł odebrać swoje samochody.

Wymiana samochodów w firmie to zawsze wielkie wyzwanie.

Właśnie dlatego postanowiliśmy porozmawiać z Tomaszem Bajsarowiczem – Kierownikiem Administracji w Higma Service. Zapytaliśmy go, na co zwrócił uwagę przy wymianie samochodów i czym teraz będzie się charakteryzowała nasza flota. Przeczytajcie sami!

„W obecnej wymianie samochodów skupiłem się nad dwoma aspektami: komfort podróżowania i bezpieczeństwo. Komfort, ponieważ, wiem, że nasi pracownicy przemierzają setki kilometrów w swoich samochodach i ważne jest, żeby podróż odbyła się w komfortowych warunkach, dzięki temu nie będą zmęczeni przebytą trasą i będą gotowi do nawet najtrudniejszej rozmowy z kontrahentem.

Dlatego wybrałem samochody Opel Insignia, jest to duży samochód, którym z łatwością można przejechać wiele kilometrów. A wyposażenie takie jak: automatyczna 8biegowa skrzynia biegów, system multimedialny z Android Auto i przekazywaniem komend głosowych, kamera „Opel Eye” rozpoznająca znaki drogowe, system bez kluczykowy, elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika z czujnikiem ruchu stopy, podgrzewana kierownica i fotele oraz fotel kierowcy z atestem AGR regulowany w 8 kierunkach sprawią, że ta podróż była przyjemna. Jednak jeszcze ważniejszym aspektem dla mnie jest bezpieczeństwo naszych pracowników, bo tak naprawdę poruszając się po polskich drogach jeden błąd może spowodować, że nie uda im się dotrzeć do celu. Dlatego wybierając wyposażenie samochodu mocno skupiłem się na aspektach zwiększających bezpieczeństwo. Samochody są wyposażone w najnowocześniejsze systemy między innymi takie jak: aktywny system utrzymania jazdy w pasie ruchu, przednie reflektory LED z asystentem świateł drogowych, Czujnik odległości od poprzedzającego pojazdu, ostrzeżenie o potencjalnej kolizji, system wykrywania pieszych z przodu, aktywny tempomat, wspomaganie hamowania przy małych prędkościach w celu uniknięcia potencjalnej kolizji czy też wyświetlacz projekcyjny Head-Up Display dzięki, któremu kierowca nie musi odrywać wzroku, żeby sprawdzić najważniejsze informacje dotyczące jazdy.

Uważam, że tak skonfigurowane samochody zapewnią duży komfort i radość z jazdy, która na pewno będzie bezpieczna dzięki wszystkim systemom bezpieczeństwa.”

Zapraszamy na krótką relację wideo.